ایژین Aegean Airlines

پرواز به AEGEAN-logo jpg

ایژین ایرلاینز، یک شرکت هواپیمایی یونانی است که سال 1987 تاسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت هواپیمایی در شهر آتن است و سه قطب اصلی در فرودگاه بین‌المللی آتن، فرودگاه بین‌المللی تسالونیکی و فرودگاه بین‌المللی لارناکا در قبرس دارد. ایژین ایرلاینز از سال 2010 به عنوان یکی از اعضای "استار آلیانس" پذیرفته شد. همچنین این ایرلاین با هواپیمایی‌های ایر کانادا، ترکیش ایرلاینز، اتحاد ایرویز، لوفتهانزا، هواپیمایی سنگاپور و شرکت هواپیمایی پرتغال همکاری دارد.
ایژین ایرلاینز به بیش از 140 مقصد پرواز داخلی و بین‌المللی دارد؛ تعدادی از این مقاصد پروازی عبارتند از پاریس، فرانکفورت، برلین، پراگ، مسکو، والنسیا، آدانا و در ایران به شهر تهران. شرکت هواپیمایی ایژین با توجه به خدماتی که به مسافران خود ارائه می‌دهد و مطابق با استانداردهای پروازی هستند در سال‌های مختلف جوایز بسیاری را کسب کرده است.

دریافت آنلاین کارت پرواز

ایژین ایرلاینز برای مسافران خود خدمات دریافت آتلاین کارت پرواز را فراهم کرده است. سیستم دریافت آنلاین کارت پرواز 48 ساعت قبل از پرواز باز و سی دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود. یکی از مزیت‌های دریافت آنلاین کارت پرواز این است که مسافران می‌توانند صندلی موردنظر خود را انتخاب کنند و مسافرانی که کارت پرواز خود را آنلاین دریافت کرده‌اند می‌توانند مستقیم به سمت گیت اصلی بروند.

کلاس های پروازی

  بیزنس کلاس

از امکانات بیزینس کلاس ایژین ایرلاینز می‌توان به پذیرایی قبل از پرواز، انواع نوشیدنی، امکان تحویل دو چمدان با حداکثر وزن 32 کیلوگرم، پذیرایی با غذاهای گرم و لذیذ حین پرواز و یا دریافت کارت پرواز و انتخاب صندلی مدنظر 48 ساعت قبل از پرواز اشاره کرد.

  اکونومی کلاس

در اکونومی کلاس ایژین ایرلاینز، دو نوع بلیط ارائه می‌شود. بلیط "گولایت"، ارزانترین بلیط در پروازهای داخلی است. بلیط "فلکس" انعطاف پذیری بیشتری در برنامه‌های سفر شما دارند به طوریکه شما می‌توانید در هر زمانی که خواستید بلیط خود را بدون پرداخت هزینه‌ای عوض کنید (پرداخت تنها در صورت تفاوت مبلغ‌ بلیط‌ها انجام می‌شود). در این کلاس پروازی می‌توان امکاناتی نظیر غذاهای خوشمزه و نوشیدنی، صندلی‌های راحت و یا داشتن بار دستی طبق قوانین هواپیما را نام برد و یا در پروازهای بین‌المللی به بسته‌های مخصوص سرگرمی کودکان و یا غذاهای یونانی اشاره کرد.

PHOTOS

بار دستی مجاز

تمام مسافران پروازهای ایژین ایرلاینز می‌توانند درنهایت یک بار دستی با خود به داخل کابین ببرند و مسافرانی که بلیط گولایت و فلکس دارند مجازند یک بار دستی که وزن آن بیشتر از هشت کیلوگرم نیست را با خود به همراه داشته باشند. همچنین ابعاد بارهای دستی نباید از 56*45*25 سانتیمتر بیشتر باشد.
مسافران بیزینس کلاس ایژین ایرلاینز می‌توانند یک کیف دستی اضافی را نیز همراه داشته باشند به گونه‌ای که وزن آن از 5 کیلوگرم و ابعادش از 45*35*20 سانتیمتر بیشتر نباشد. ابعاد تمام بارهای دستی مجاز که کوچک هستند باید به گونه‌ای باشند که امکان بر قرار دادنشان روی زمین و زیر صندلی جلویی وجود داشته باشد همچنین بارهای دستی که بزرگتر هستند به آسانی در محفظه مخصوص بالای سر مسافرین قرار بگیرند.

پذیرش بار مجاز

پذیرش بار مسافرین هواپیمایی ایژین به مسیر و نوع کلاس پروازی بستگی دارد. مسافران با بلیط گولایت اکونومی کلاس نمی‌توانند از پذیرش بار رایگان استفاده کنند درحالیکه مسافران دارای بلیط فلکس اکونومی کلاس می‌توانند یک چمدان که وزن آن بیشتر از 23 کیلوگرم نیست را به کانتر پذیرش بار تحویل دهند. در پروازهای بیزینس کلاس مسافران می‌توانند 2 چمدان که وزن هر کدام از آنها از 32 کیلوگرم بیشتر نیست را تحویل دهند و درنهایت هر کدام از مسافرانی که بلیط گولد استار آلیانس دارند مجازند 20 کیلوگرم به قسمت پذیرش بار بدهند و یا باتوجه به شرایط پرواز یک بار اضافی به کانتر پذیرش بار تحویل دهند.

ناوگان هوایی

ناوگان ایژین ایرلاینز از 60 فروند هواپیما که بیشتر آنها هواپیماهای ایرباس است، تشکیل شده است. همچنین این شرکت هواپیمایی قصد دارد تا خطوط پروازی و ناوگان هوایی خود را گسترش دهد.

که از جمله آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

  ایرباس A319-100
  ایرباس A320-200
  ایرباس A321-200
  بمباردیه داش 8-Q400
  بمباردیه داش 8-100
  ای تی آر


سایر اطلاعات

  • نام ایرلاین: ایژین ایرلاینز
  • کد A3 :IATA
  • سال تاسیس: 1987
  • مقر اصلی: آتن، یونان
  • وب سایت: aegeanair.com
پرواز به business-class-AEGEAN
پرواز به AEGEAN-business-class
پرواز به AEGEAN-economy